یکجور کلاه پوستی بازار صادرات کاهش هزینه های تولید

یکجور کلاه پوستی: بازار صادرات کاهش هزینه های تولید تولید سالیانه 70 هزار تن تخم مرغ مازاد بر مصرف داخلی قزوین

گت بلاگز اخبار اجتماعی ‌انسداد مسیرهای فرعی در آزادراه تهران-‌قم ، اعمال محدودیت ترافیکی در همه محورهای منتهی به حرم امام‌

روز آینده ‌مسیرهای دسترسی به آزادراه تهران-‌قم از ساعت ۱۳ تا ۲۱ در محدوده رمپ و لوپ جنوب به شمال پل واوان و پل وهن‌آباد، جنوب به شمال آزادراه تهران-قم روی پل حس

‌انسداد مسیرهای فرعی در آزادراه تهران-‌قم ، اعمال محدودیت ترافیکی در همه محورهای منتهی به حرم امام‌

اعمال محدودیت ترافیکی در همه محورهای منتهی به حرم امام / انسداد مسیرهای فرعی در آزادراه تهران- قم

عبارات مهم : ایمنی

روز آینده مسیرهای دسترسی به آزادراه تهران- قم از ساعت ۱۳ تا ۲۱ در محدوده رمپ و لوپ جنوب به شمال پل واوان و پل وهن آباد، جنوب به شمال آزادراه تهران-قم روی پل حسن آباد و غرب به شرق آزادراه تهران-قم روی پل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به سمت جنوب به شمال، مسدود است.

به گزارش فارس، بر اساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه هوشمند تردد شمار بر خط در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده است در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به روال عادی جریان دارد.

‌انسداد مسیرهای فرعی در آزادراه تهران-‌قم ، اعمال محدودیت ترافیکی در همه محورهای منتهی به حرم امام‌

کل تردد ثبت شده است در شبانه روز گذشته براساس اطلاعات 1965 دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل 9.9 درصد کم کردن نشان می دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 13.2 درصد ، اوج تردد بین ساعات 19 الی 20 و کمترین تردد بین ساعات 3 الی 4 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این عنوان می توانند ساعات مناسب تری را جهت سفر گزینش کنند .

پرترددترین بزرگراه های کشور

روز آینده ‌مسیرهای دسترسی به آزادراه تهران-‌قم از ساعت ۱۳ تا ۲۱ در محدوده رمپ و لوپ جنوب به شمال پل واوان و پل وهن‌آباد، جنوب به شمال آزادراه تهران-قم روی پل حس

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج ، آزادراه کرج -قزوین، آزادراه قزوین -کرج، آزادراه تهران-قم ، آزادراه قم-تهران ، آزادراه زنجان – قزوین، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران ، محور ساوه-تهران و تهران-ساوه، مسیر کرج-ماهدشت ، محور اراک-قم، محور تهران-پاکدشت و محور امامزاده هاشم – رشت در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته اند .

اعمال محدودیت ترافیکی در محور های منتهی به حرم امام خمینی (ره) در ایام ارتحال

در ایام ارتحال امام خمینی (ره) راه های دسترسی به آزادراه تهران- قم از ساعت 13:00 الی 21:00 روز یکشنبه مورخ 96/03/14 در محدوده های رمپ و لوپ جنوب به شمال پل واوان و پل وهن آباد مسدود است.

‌انسداد مسیرهای فرعی در آزادراه تهران-‌قم ، اعمال محدودیت ترافیکی در همه محورهای منتهی به حرم امام‌

در این تاریخ جنوب به شمال آزادراه تهران-قم روی پل حسن آباد از ساعت 13:00 الی 21:00 کاملاً مسدود است و هدایت ترافیک به سمت محور قدیم تهران- قم انجام می شود.

روز یکشنبه مورخ 96/03/14 مسیر غرب به شرق آزادراه تهران-قم روی پل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به سمت جنوب به شمال (تهران) مسدود است و هدایت ترافیک به سمت محور آزادراه تهران- ساوه انجام می شود.

روز آینده ‌مسیرهای دسترسی به آزادراه تهران-‌قم از ساعت ۱۳ تا ۲۱ در محدوده رمپ و لوپ جنوب به شمال پل واوان و پل وهن‌آباد، جنوب به شمال آزادراه تهران-قم روی پل حس

از ساعت 13:00 الی 21:00 روز یکشنبه مورخ 96/03/14 تردد وسایل نقلیه سنگین باربری مشمول بر کامیون و تریلر از میدان الغدیر اسلام شهر به سمت محور واوان- کمربندی دوم پایتخت کشور عزیزمان ایران و محور جایگزین محور قدیم و آزادراه تهران- ساوه امکان پذیر است.

از ساعت 13:00 الی 21:00 روز یکشنبه مورخ 96/03/14 تردد وسایل نقلیه باربری مشمول بر کامیون و تریلر از میدان امام خمینی (ره) رباط کریم به سمت پلیس راه حسن آباد و محور قدیم تهران- قم و مسیر جایگزین محور قدیم و آزادراه تهران- ساوه امکان پذیر است.

‌انسداد مسیرهای فرعی در آزادراه تهران-‌قم ، اعمال محدودیت ترافیکی در همه محورهای منتهی به حرم امام‌

محدودیت ترافیکی بزرگراه های پرتردد تا روز سه شنبه 16 خرداد ماه 96

تردد موتور سیکلت از ساعت 12:00 ظهر روز چهارشنبه مورخ 96/03/10 الی ساعت 06:00 روز سه شنبه مورخ 96/03/16 از محورهای کرج-چالوس ، هراز، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع هست، تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی جهت انجام ماموریت های مهم در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12:00 الی 24:00 روز پنجشنبه مورخ 96/03/11 از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع هست، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15:00 الی 24:00 روز پنجشنبه مورخ 96/03/11 از کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:00 الی 24:00 روز دوشنبه مورخ 96/03/15 از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع هست؛ با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:00 الی 24:00 روز دوشنبه مورخ 96/03/15 از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

در محور هراز تردد وسایل نقلیه از ساعت 14:00 الی 23:00 روز دوشنبه مورخ 96/03/15 از مسیر جنوب به شمال بزرگراه هراز از محدوده رودهن ممنوع هست؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد وسایل نقلیه از ساعت 16:00 الی 23:00 روز دوشنبه مورخ 96/03/15 از مسیر شمال به جنوب بزرگراه هراز از محدوده آب اسک تا رودهن به صورت یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس همچنان ممنوع است.

در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است همچنین تردد کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12:00 الی 24:00 روز چهارشنبه مورخ 96/03/10 و همچنین از ساعت 08:00 الی 24:00 روزهای پنجشنبه، جمعه هفته جاری و روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده 14 و 15 خرداد ممنوع است.

در محور فیروزکوه تردد تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12:00 الی 24:00 روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری و از ساعت 08:00 الی 24:00 روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده 14 و 15 خرداد از پایتخت کشور عزیزمان ایران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

ممنوعیت تردد به علت مداخلات هوا و شرایط نامناسب فیزیکی راه

محور رامیان -اولنگ-شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان به علت نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود است.

محور فرعی رودبار – قلعه گنج، واقع در استان کرمان، از مورخ 26 بهمن 95 تا اطلاع بعدی به علت نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور فرعی رودبار – کهنوج، واقع در جنوب استان کرمان، از مورخ 26 بهمن 95 تا اطلاع بعدی به علت نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور قدیم فسا – داراب، واقع در استان فارس از مورخ 6 فروردین 96 تا اطلاع بعدی به علت آب گرفتگی مسدود است.

محور تازه استهبان – نی ریز ( مسیر رفت )، واقع در استان فارس، از مورخ 7 اسفند 95 تا اطلاع بعدی به علت رانش زمین و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم استهبان – نی ریز انجام می شود.

محور کوثر – خلخال، واقع در استان اردبیل، از مورخ 16 فروردین 96 تا اطلاع بعدی به علت نبود ایمنی کافی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین خلخال – فیروزآباد انجام می شود.

محور شمشک-دیزین، واقع در استان های پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز به علت نبود ایمنی کافی مسدود است.

محدودیت تردد به علت عملیات کارگاهی بزرگراه ای

در آزاد راه قم – تهران، واقع در استان قم ، از مورخ 2 اردیبهشت تا 20 شهریور 96، روزهای شنبه، یکشنبه، دو شنبه و چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و روز سه شنبه از ساعت 8 الی 12 هر هفته، به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به علت اجرای عملیات زیرسازی و راه اندازی نیوجرسی مفصلی در رفوژ وسط آزادراه از کیلومتر 0 (عوارضی ) تا کیلومتر 12.5، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور ( یک سوم مسیر) انجام می شود.

محور کرج – چالوس حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیرکبیر از مورخ 2 اردیبهشت تا 20 شهریور 96، روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت 8 الی 17 و روز چهارشنبه از ساعت 8 الی 12 هر هفته به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به علت اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت ، کیلومتر 0 الی 75 تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

آزادراه پایتخت کشور عزیزمان ایران – قم حدفاصل عوارضی حرم تا پل فرودگاه امام خمینی (ره) واقع در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تا روز 31 مرداد 96، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 و همچنین روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 8 الی 14 هر هفته، به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به علت اجرای عملیات راه اندازی نیوجرسی مفصلی در رفو‍ژ میانی، حدفاصل کیلومتر 0 تا 30، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور ( یک سوم مسیر ) انجام می شود.

مسافران می توانند جهت دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها و خلاصه آخرین اوضاع بزرگراه ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره های 141 و 88925252 تماس بگیرند.

پیام های آموزشی و توصیه های ایمنی در رانندگی

ایمنی رفت و آمد در بزرگراه و خیابان ها یک نیاز ملی است.

رانندگی کاری دقیق و آگاهانه هست، اگر تعداد سرنشینان اتومبیل زیاد باشد، نه تنها به سیستم فنی وسیله نقلیه آسیب می رساند، بلکه گاهی اوقات مانع دید راننده شده است و از تصویر العمل هایی سریع و به موقع جلوگیری می کند.

سنگ بنای مهارت و آموزش ترافیکی را باید از مهد کودک گذاشت ، مربیان مهد کودک می توانند شخصیت ترافیکی فرزند ها را شکل داده و خطراتی که در کمین کودکان هست، را کم کردن دهند.

تلاش کنیم، با آموزش صحیح فرزندان مان را به آگاهی و مهارت در زمینه ترافیک برسانیم و اگر از این آموزش ها یک آسیب دیده هم کمتر شود، کار بزرگی انجام شده است است.

تابلوهای راهنمایی و رانندگی خبر آوران نظم و قانون هستند، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی نشانگر شخصیت و فرهنگ اجتماعی ما است.

به فرامین و توصیه های علائم و چراغ های راهنمایی توجه و از آنها پیروی کنید، توجه به این تابلوها که نشانه های نمادین قوانین و مقررات عبور و مرور هستند، الزامی هست، این علائم دستورالعمل رانندگی صحیح را نشان می دهند، مطمئن شوید، مفهوم همه علائم را می دانید.

آرامش در حین رانندگی موقعیت های خطرناک سانحه ساز را برطرف می سازد.

استفاده از گوشی در هنگام رانندگی بسیار خطرناک هست، در صـورت ضرورت پاسخ گویی، ماشین را به منتهی الیه سمـت راست خیابان هدایت کرده و سپس به گفت وگو بپردازید ، طبق آخرین بررسی ها گوشی عامل بسیاری از تصادفات رانندگی است.

شما باید بتوانید شماره خودروها را از فاصله 20 متری بخوانید، اگر در دید خود مسئله دارید، حتما باید در موقع رانندگی از عینک استفاده کنید.

توصیه می شود ، رانندگان هر لحظه در داخل ماشین یک دستگاه کپسول آتش نشانی استاندارد به منظور خاموش کردن آتش و مـهار ابعاد آن به همراه داشته باشند.

داشتن حس مسئولیت و عدم توجه به منافع شخصی، مهمترین عامل برقراری ایمنی و جلوگیری از بروز سوانح دلخراش رانندگی هست؛ اگر بزرگراه و ماشین به گونه ای ایمن و صحیح ساخته شوند و در کنار آن بازدیدکنندگان نیز از قوانین تبعیت کنند، مشکلی در رانندگی به وجود نخواهد آمد.

گذشت در رانندگی نخستین قدم در نظم دادن به ترافیک است

سرعت زیاد در رانندگی ، شتاب جهت رسیدن به حوادث هست؛ رانندگان دقت داشته باشند که کمبود وقت خود را با سرعت زیاد جبران نکنند.

رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری مطمئن خواهند داشت؛ مدت وقت تردد در بزرگراه ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر هست، بهتر است مسافران از این وقت هم جهت بهره مندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

طبق آمار بسیاری از تصادفات رانندگی در فاصله 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد، راکبان موتورسیکلت در صورت الزام تردد در حاشیه راه ها، همه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و احتیاط را در دستور کار خود قرار دهند .

مقررات ترافیکی فقط مخصوص رانندگان نیست، رهگذران پیاده هم باید به آن توجه کنند.

از عابران پیاده در حاشیه شهرها تقاضا می شود، تا حد امکان در حاشیه بزرگراه تردد نکنند و عبور عرضی از بزرگراه نداشته باشند .

بیشترین تصادفات رانندگی که در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد، مربوط به راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده هست؛ از رانندگان وسایل نقلیه خودرویی تقاضا می شود، احتیاط را بسیار زیاد در این مسیر ها در دستور کار خود قرار دهند.

رانندگان عدم تخطی از سرعت مطمئنه و تردد با سرعت مجاز را هر لحظه در دستور کار خود قرار دهند، بیش از 50 درصد تصادفات رانندگی به علت تخطی از سرعت مطمئنه و سبقت غیرمجاز رخ می دهد.

در بسیاری از تصادفات رانندگی که در سرعت بالای 50 کیلومتر در ساعت رخ می دهد، بر اثر برخورد سـر راننده به شیشه جلو و قفسه سینه با فرمان اتومبیل ضربات فوت آوری بر سرنشینان جلو وسیله نقلیه وارد می شود.

ضربات وارده به ناحیه سر و گردن علت مهم بیش از 70 درصد تصادفات منجر به فوت هست، به همین علت بستن کمربند ایمنی جهت راننده و سرنشینان ردیف اول وسایل نقلیه در حال حرکت در بزرگراه های درون شهری، کمربندی ها و بزرگراه های بین شهری الزامی است.

طبق مطالعات انجام شده است تـوسط شرکت بهداشت جهانی استفاده صحیح از کمربند ایمنی احتمال فوت و میر ناشی از تصادفات رانندگی را تا 60 درصد کم کردن می دهد.

هنگام رانندگی در بزرگراه ها همواره از سمت راست حرکت کنید، مگر آنکه قصد سبقت داشته باشید ، عوض کردن خط عبوری باید با احتیاط و با استفاده از چراغ راهنما انجام شود.

مسافران و رانندگان طول مسیر مبدأ تا مقصد را هم بخشی از سفر بدانند و عجله ای جهت رسیدن به مقصد نداشته باشند، در طول مسیر استراحتی هر چند کوتاه داشته باشند، تا خواب آلودگی برطرف شود، بسیاری از تصادفات رانندگی در فواصل 30 کیلومتری مانده به مقصد رخ داده است.

هنگام سفر اطمینان حاصل کنید که شیشه های اتومبیل و چراغ های جلو و عقب و همچنین چراغ های ترمز تمیز و سالم باشد؛ از نور پایین استفاده کنید و در صورتی که نمی توانید زیاد از صد متر برابر خود را ببینید، چراغ های مه شکن خود را روشن کنید.

چنانچه قصد دارید، سـرعت خود را کاهـش دهید به آرامی از تـرمزها استفاده کنید، تا با روشن شدن چراغ های ترمز، رانندگانی که پشت سر شما حــرکت می کنند، از کم شدن سرعت شما آگاه شوند.

در سفر، از وسایل هشدار دهنده ماشین نظیر بوق، فلا شر، چـراغ های راهنما و غیره دیدار کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

اگر در بزرگراه مه غلیظ و شدید شد، به آهستگی به منتهی الیه سمت راست سواره رو رفته و توقف کنید، سپس فلاشر ماشین را فعال کنید.

به یاد داشته باشید، در روزهای بارانی و برفی باید با دقت بیشتری رانندگی کرد ، لیکن سطح اصطکاک چرخ های اتومبیل با آسفالت سطح سواره رو در چنین مواقعی کم کردن می یابد.

واژه های کلیدی: ایمنی | تهران | بزرگراه | رانندگی | اصول ایمنی | وسیله نقلیه | کمربند ایمنی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs