یکجور کلاه پوستی بازار صادرات کاهش هزینه های تولید

یکجور کلاه پوستی: بازار صادرات کاهش هزینه های تولید تولید سالیانه 70 هزار تن تخم مرغ مازاد بر مصرف داخلی قزوین

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی عده‌ای با پارتی تسهیلات گرفته‌اند/ آقای روحانی! دیپلماسی شما جهت بازگرداندن پو

یکصد و دوازدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد. .

عده‌ای با پارتی تسهیلات گرفته‌اند/ آقای روحانی! دیپلماسی شما جهت بازگرداندن پو

محسنی اژه ای: عده ای با پارتی تسهیلات گرفته اند/ شرکت آمیتیس متعلق به وزیر است/ آقای روحانی! دیپلماسی شما جهت بازگرداندن پول های زنجانی چه کرد؟

عبارات مهم : آخرین

یکصد و دوازدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، با حضور نمایندگان رسانه ها برگزار شد. .

به گزارش فارس، حجت الاسلام محسنی اژه ای از لحظاتی قبل در صد و دوازدهمین نشست خبری خود پاسخگوی سوالات نمایندگان رسانه ها شده است هست. نشست قبلی حجت الاسلام اژه ای در تاریخ 10 اردیبهشت برگزار شد.

عده‌ای با پارتی تسهیلات گرفته‌اند/ آقای روحانی! دیپلماسی شما جهت بازگرداندن پو

تشکیل 196 پرونده قضایی در باب انتخابات

حجت الاسلام محسنی اژه ای در خصوص علت برگزاری نشست امروز گفت: احتمال می دادم هفته آینده نباشم ى چون پرسشها این روزها زیاد است خواستم صحبت هایی داشته باشم.

وی افزود: ما به روز انتخابات نزدیک می شویم و امیدواریم انتخاباتی با سلامت و امنیت کامل داشته باشیم.

یکصد و دوازدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد. .

اژه ای گفت: ما در طول این مدتی که مساله انتخابات مطرح بوده تا الان ١٩٦ پرونده به دستگاه فضایی رسیده که بیشترش جهت شوراهاست.

معاون اول قوه قضاییه گفت: آن ستاد پیشگیری هم که وجود دارد ٨٠٠ مورد تذکرات را به افراد مختلف، ستادها و نامزدها داده اند، از جمله ١٠٠ مورد کسانی که در کانال ها و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … فعالیت دارند که بیش از ٥٠ مورد مربوط به اصولگرایان و مابقی مربوط به اصلاح طلبان.

وی گفت: ١٨ مورد تذکر حضوری داده شده است است که ٨ مورد اصولگرایان، ٣ مورد افراد متفرقه و بقیه مربوط به حریان های اصلاح طلب است.

عده‌ای با پارتی تسهیلات گرفته‌اند/ آقای روحانی! دیپلماسی شما جهت بازگرداندن پو

کیفرخواست این پرونده با 46 متهم به دادگاه رفته است

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در مورد آخرین اوضاع پرونده ریخته گران گفت: کیفرخواست این پرونده با 46 متهم به دادگاه رفته و این کیفرخواست از طرف دادگاه به وکلا و متهمین اعلام شده است است و آنها منتظر اعلام وقت دفاع جهت حضور در دادگاه هستند.

یکصد و دوازدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد. .

اژه ای راجع به آخرین اوضاع پرونده ثامن الحجج هم گفت: یک میلیون و 244 هزار حساب بانکی مربوط به این پرونده تعیین و وظیفه کامل شده است که بر همین اساس 9 هزار 300 میلیارد تومان پرداخت و 3 هزار و 500 میلیارد تومان هم باقی مانده ضمن اینکه حدود 2 هزار میلیارد تومان هم تعهد صورت گرفته و جهت پرداخت آن وقت تعیین شده است است.

وی در توضیح زیاد این عنوان تصریح کرد: افرادی که بین 300 میلیون تومان یا بالاتر از این مبلغ پول در این مؤسسه داشته اند و حاضر به واگذاری بوده اند 35 میلیون نقد گرفته و مابقی پول خود را براساس ترتیبات صورت گرفته دریافت می کنند ضمن اینکه اموالی هم در این خصوص شناسایی و قرار است در هفته های آتی به مزایده گذاشته شود.

عده‌ای با پارتی تسهیلات گرفته‌اند/ آقای روحانی! دیپلماسی شما جهت بازگرداندن پو

سخنگوی قوه قضاییه راجع به آخرین کارها مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه مربوط به فروردین ماه امسال گفت: در این ماه بیش از 116 هزار و 110 مورد خدمت اعم از تلفن گویا و وب به مردم شده است است.

وی تصریح کرد: از این میزان اعلام شده است 62 هزار تماس از طریق تلفن گویا و 104 هزار تماس هم از طریق وب بوده هست. ضمن اینکه از همین میزان 116 هزار و 110 مورد هم 30 هزار مورد مربوط به مهریه و پرسشها و حواشی مبتلا به آن بوده است.

شرکت آمیتیس طراوت کودکی متعلق به وزیر آموزش و پرورش است

سخنگوی قوه قضائیه در مورد پرونده شرکت خانوادگی وزیر آموزش و پرورش گفت: شرکت آمیتیس طراوت کودکی متعلق به وزیر آموزش و پرورش و ثبت شده است در اداره ثبت است.

وی در توضیح زیاد افزود: گزارش از طریق نیروی انتظامی به حوزه قضایی لواسان می شود که در ویلایی در این منطقه کالای قاچاق تخلیه و از آنجا به جای دیگری انتقال یافته می شود به همین علت مقام قضایی بر اساس گزارش ضابط قضایی دستور بازرسی این ویلا را صادر می کند.

وی ادامه داد: ولی دو نفر هنگامی بازرسی مأموران سر رسیده و اعلام می کنند ما محافظ وزیر هستیم و این منزل متعلق به وی و این پوشاک هم متعلق به دختر وزیر است ولی مأموران بعد از شنیدن این سخن اعلام می کنند این محل باید پملب شود.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: مقام قضایی منطقه لواسان هم بعد از این عنوان اعلام می کند که چون این پوشاک کالای قاچاق است مربوط به اداره تعزیرات حکومتی است.

وی افزود: روز شنبه 11 اردیبهشت رونده این عنوان به شرکت تعزیرات رسیده و این شرکت روز 12 حکم را صادر می کند و اعلام می شود باید وظیفه این پرونده در شرکت تعزیرات مشخص شود.

صورت جلسه های شرکت خانوادگی وزیر به امضای آقای آشتیانی رسیده است

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در توضیح زیاد پرونده شرکت خانوادگی وزیر آموزش و پروش گفت: بعد از بیانات من در جلسه گذشته با اصحاب رسانه انتقاداتی از سوی بعضی افراد در جلسه هیات دولت روز چهارشنبه صورت گرفته و آقای پورمحمدی وزیر دادگستری و مدیر تعزیرات در خصوص من انتقاداتی را انجام می دهد و در این جلسه هیات دولت اعلام می کند که چون من اسم وزیر را نبرده ام بعد همه وزرا و فرزندان آنها در این خصوص زیر پرسش رفته و افکار سمت آنها متوجه است.

وی گفت: روز دوازدهم اردیبهشت شعبه 27 دادگاه تعزیرات حکومتی که زیر نظر دولت است حکم این پرونده را صادر کرده و اعلام می کند که این کالا در زمره قاچاق کالا نیست.

اژه ای تصریح کرد: چون اساسنامه این شرکت در روزنامه رسمی آمده و محرمانه نیست اطلاعات بیشتری را بر همین اساس اعلام می کند.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: شرکت آمیتیس طراوت کودکی متعلق به وزیر آموزش و پرورش آقای فخرالدین احمدی آشتیانی و خانواده وی است که در سال 93 به ثبت رسیده است.

وی گفت: اداره ثبت در نامه ای که امروز به ما اعلام کرده عنوان داشت که از آن تاریخ یعنی سال 93 تا به امروز فخرالدین احمدی آشتیانی مدیر هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت هم دختر وزیر آموزش و پرورش است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: شرکت آمیتیس طراوت کودکی در طول سال 95 چندین جلسه در ماه های تیر، دی و اسفند برگزار کرده و تمامی اسناد با امضای این دو نفر یعنی آقای فخرالدین احمد آشتیانی و دختر ایشان صورت گرفته است.

خوشحال می شویم پورمحمدی در تعزیرات پرونده ها را 48 ساعته پیگیری کند/ آیا وزیر می تواند در وقت تصدی وزارت رییس هیات مدیره شرکتی باشد؟

حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه تصریح کرد: شرکت آمیتیس نمایندگی از یک شرکت ایتالیایی است که می تواند واردات و صادرات منسوجات داشته باشد.

شرکت با یک کارت بازرگانی دیگر به نام شرکت تولیدی بازرگانی راتین گستران طبرستان در فریدون کنار که حوزه فعالیتش فنی مهندسی است و به هیچ وجه نمی تواند واردات پوشاک داشته باشد اقدام به واردات پوشاک کرده است.

وی افزود: بنابراین شرکت آمیتیس طراوت کودکی که جهت وزیر است پوشاکی با کارت خودشان وارد نکرده اند

اژه ای گفت: حداقل دو محموله وارد شده، در مقرراتی که مربوط به صادرات و واردات است در تبصره ٣ آمده شرکت باید حتما در حوره فعالیت خود کار کند. همچنین در ماده ٤ هم آمده دارندگان این کارت حق واگذاری آن به غیر را ندارند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: مطلب دیگری که باید بگویم من هرکسی که اتهامی متوجه اش باشد و برطرف اتهام شود خوشحال می شویم.

وی افزود: از این جهت هم که رییس تعزیرات آقای پورمحمدی بتوانند ظرف مدت کمتر از ٤٨ ساعت به همکار خود وزیر آموزش و پرورش یاری کند و حکم برائت بدهد خوشحال می شویم ولی یک سری مطلب است که باید روشن شود.

اژه ای گفت: اولا بحث اینکه آیا وزیر می تواند در وقت تصدی وزارت رییس هیات مدیره شرکتی باشد یا نه؟ ایشان از سال ٩٣ که شرکت تاسیس شده است وزیر نبوده ولی ظاهرا آبان ماه وزیر شده است و تا الان هم رییس هیات مدیره بوده است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: ثانیان آیا این شرکت که خودش نمایندگی دارد از کارت بازرگانی دیگری استفاده کرده و آیا مجاز بوده استفاده کنه و آن شرکت هم اجاره داشته چنین همکاری داشته باشد یا نه؟

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: در وقت ثبت سفارش باید کارت بازرگانی رویت شود، این شرکت چگونه اقدام به ثبت سفارش کرده است؟ بنابراین بر اساس این موارد و موارد مشابه پرونده دیگری تشکیل شده است و در حال پیگیری است.

عده ای با پارتی و رشوه تسهیلات گرفته اند/ آقای روحانی دیپلماسی خارجی شما جهت بازگرداندن پولهای زنجانی چه کرد؟

حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری خود گفت: جهانگیری در مناظرات نطقی به بنده داشت و وزیر دادگستری هم گلایه داشته و گفته این واردات جزو دقیق ترین و منظم ترین واردات بوده، من هنگامی که پرونده را خواندم گفتم خدا بی نظم ترین ها را بخیر کند.

وی افزود: البته در خصىوص پرونده هایی که در تعزیرات پیگیری می شود و حکم برایت صادر می شود دادستان می تواند اعتراض کند، دادستان یک پرونده تشکیل داده و اعتراضی هم به حکم داشته است.

محسنی اژه ای ادامه داد: جناب آقای روحانی در مناظره گفته ٤ میلیارد دلار را بابک زنجانی برده و محکوم شده، ولی اموال کجا رفته؟ قوه باید پاسخگو باشد. این حرف ایشان خلاف است اولا ٤ میلیارد نبوده و دوما بخشی اش هم برگشته است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: ولی من از ایشان پرسش دارم، آقای روحانی شما که دیپلماسی تان فعال است در خارج چه کار کردید؟ پولی که در خارج است چه کسی باید پیگیری کند؟ از بانک مرکزی و وزارت امور خارجه باید ردیابی کند. وزارت اطلاعات باید وارد شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ما ٤ نوبت هیات هایی را به چند کشور فرستادیم دیپلماسی دولت یازدهم باید پاسخگو باشد که آیا پولی در خارج است یا نه و اگر است کجاست؟.

اژه ای گفت: نباید در فضای انتخابات حرفهایی اینچنینی زد، قوه قضاییه کارهای خود را انجام داده و جزو افتخارات دستگاه قضایی است که دیگر با آفتابه دزد برخورد نمی کند.

وی تصریح کرد: آقای روحانی نقل قول کردند معوقات فساد نیست، بله ما یک سری را گفتیم فساد نیست و فرد تسهیلات گرفته که به علت تحریم ها با مسئله بازپرداخت مواجه شده است هست. ولی عده ای با پارتی و رشوه تسهیلات گرفته اند و در جای خود خرج نکرده اند، اینها قطعا فساد است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: مدیرعاملی را با زد و بندهای خاص منصوب می کنند و بعد تخلفات شروع می شود. جهت رای آوری افراد نباید به هر حرفی روی بیاورند.

عده ای با پارتی و رشوه تسهیلات گرفته اند/ آقای روحانی دیپلماسی خارجی شما جهت بازگرداندن پولهای زنجانی چه کرد؟

حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری خود گفت: جهانگیری در مناظرات نطقی به بنده داشت و وزیر دادگستری هم گلایه داشته و گفته این واردات جزو دقیق ترین و منظم ترین واردات بوده، من هنگامی که پرونده را خواندم گفتم خدا بی نظم ترین ها را بخیر کند.

وی افزود: البته در خصىوص پرونده هایی که در تعزیرات پیگیری می شود و حکم برایت صادر می شود دادستان می تواند اعتراض کند، دادستان یک پرونده تشکیل داده و اعتراضی هم به حکم داشته است.

محسنی اژه ای ادامه داد: جناب آقای روحانی در مناظره گفته ٤ میلیارد دلار را بابک زنجانی برده و محکوم شده، ولی اموال کجا رفته؟ قوه باید پاسخگو باشد. این حرف ایشان خلاف است اولا ٤ میلیارد نبوده و دوما بخشی اش هم برگشته است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: ولی من از ایشان پرسش دارم، آقای روحانی شما که دیپلماسی تان فعال است در خارج چه کار کردید؟ پولی که در خارج است چه کسی باید پیگیری کند؟ از بانک مرکزی و وزارت امور خارجه باید ردیابی کند. وزارت اطلاعات باید وارد شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ما ٤ نوبت هیات هایی را به چند کشور فرستادیم دیپلماسی دولت یازدهم باید پاسخگو باشد که آیا پولی در خارج است یا نه و اگر است کجاست؟.

اژه ای گفت: نباید در فضای انتخابات حرفهایی اینچنینی زد، قوه قضاییه کارهای خود را انجام داده و جزو افتخارات دستگاه قضایی است که دیگر با آفتابه دزد برخورد نمی کند.

وی تصریح کرد: آقای روحانی نقل قول کردند معوقات فساد نیست، بله ما یک سری را گفتیم فساد نیست و فرد تسهیلات گرفته که به علت تحریم ها با مسئله بازپرداخت مواجه شده است هست. ولی عده ای با پارتی و رشوه تسهیلات گرفته اند و در جای خود خرج نکرده اند، اینها قطعا فساد است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: مدیرعاملی را با زد و بندهای خاص منصوب می کنند و بعد تخلفات شروع می شود. جهت رای آوری افراد نباید به هر حرفی روی بیاورند.

همه وزرای دولت یازدهم اطلاعات اموال خود را اعلام کرده اند

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی در خصوص فرار یکی از مدیران سابق آستان قدس رضوی به خارج از کشور، گفت: بعد از اطلاع رسانی در خصوص شرح این پرونده به علت عدم مشخص شدن وظیفه آن، میسر نیست.

وی افزود: ولی این پرونده به وسیله دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران تشکیل شده است و تا تعیین وظیفه آن جهت اطلاع رسانی باید منتظر ماند، ولی در مجموع چون این پرونده متعلق به اموال آستان قدس رضوی است امیدواریم سریعتر به نتیجه مورد نیاز برسد.

وی در مورد آخرین اوضاع اعلام اموال مسئولین گفت: قبلاً افراد محدودی طبق قانون و قانون اساسی باید اموال خود را به دستگاه قضا اعلام می کردند که بر همین اساس باید اطلاعات این اموال در دفترچه ای پر شده است و به دستگاه قضا ارسال می شد، ولی هم اکنون این لیست زیاد شده است هست.

وی در مورد آخرین اوضاع اعلام اموال مسئولین دولت یازدهم، تصریح کرد: همه وزرای دولت یازدهم اطلاعات اموال خود را اعلام کرده اند، که البته پرونده یکی از آنها به علت سؤال در خصوص فرزند یکی از این مسئولین همچنان باز هست، ولی چون خدمت آنها به آخر نرسیده، باید تا آن وقت منتظر ماند، ولی همگی این اطلاعات به جز یک نفر تکمیل شده است هست.

بررسی نحوه بکارگیری 1500 کارمند موسسه ثامن الحجج در جاهای دیگر

به گزارش فارس، سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین اوضاع کارها هیأت تسویه مؤسسه ثامن الحجج گفت: هیأت تسویه این مؤسسه تشکیل شده است و با توجه به اینکه حدود 500 شعبه داشته هست، در حال بررسی به کارگیری یک هزار و 500 نفر از کارمندان این مؤسسه که واجد شرایط کار در جاهای دیگر هستند، هست.

وی در مورد تشکیل پرونده انتخاباتی در قوه قضائیه گفت: در مورد انتخابات ریاست جمهوری، کمیسیونی خاص خارج از قوه قضائیه تشکیل شده است و نسبت به بعضی موارد تذکر و حتی تذکر کتبی داده شده است است که این تذکرات به نحوه مناظره و تخلفات آن بازمی گردد، البته تاکنون از اینکه شکایتی به دادگستری واصل شود چیزی نشنیده ایم.

وی در توضیح زیاد در این خصوص تصریح کرد: شکایت قوه قضائیه در قانون انتخابات آینده نگری شده، البته باید خلاف بودن مطالب اعلام شده است در بیانات کاندیداها در ابتدا ثابت شده است و اگر اعلام شد که نشر اکاذیب بوده، بعد آن فرد یا دستگاه نسبت به اعلام شکایت می تواند اقدام کند.

وزارت اطلاعات راجع به دوتابعیتی ها هنوز پاسخی نداده است

حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در مورد اعلام یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری درخصوص راه اندازی سامانه پرداخت کارانه و احتمال خرید و فروش رأی در این خصوص گفت: اگر وزارت کشور این عنوان را بررسی کرد و شکایتی صورت گرفت، ما آن را بررسی خواهیم کرد، ولی تاکنون شکایتی به دستگاه اعلام نشده هست.

اژه ای در مورد دومین لیست مدیران دو تابعیتی ارائه شده است به دولت و اطلاق بی خاصبت بودن این عنوان جهت افکارعمومی از سوی وزیر اطلاعات در حاشیه هیأت دولت افزود: این مورد از سوی دادستان کل کشور دنبال می شود، ولی تاکنون پاسخی به این لیست 53 نفره از سوی دولت داده نشده هست.

منتظر اعلام نظر کارشناسان راجع به اتفاق انفجار معدن هستیم

محسنی اژه ای در ادامه صد و دوازدهمین نشست خبری خود در خصوص آخرین جزییات اتفاق معدن آزادشهر گفت: بنده به سهم خود به کسانی که در این اتفاق داغدار شدند تسلیت می گویم و از دستگاه های متولی می خواهیم به نحوی عمل کنند که اتفاق تکرار نشود.

وی افزود: بعد از وقوع اتفاق دادستان و رییس کل دادگستری گلستان در محل اتفاق حاضر شدند.

اژه ای گفت: پزشکی قانونی وارد کار شد، کارهایی که بازرسی کل کشور باید انجام دهد بازرسی تیمی را اعزام کرده است و تا دیروز یک نفر کارفرما احضار شده است است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: تیمی تشکیل شده است تا این تیم نظر کارشناسی خود را ندهد وظیفه مهم قوه مشخص نیست.

وی افزود: تحقیقات اولیه صورت گرفته و کسی هنوز بازداشت نشده است.

اقدامات جهت بازگرداندن متهم فراری پرونده دانیال زاده انجام شده است است

حجت الاسلام محسنی اژه ای در صد و دوازدهمین نشست خود با خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه اخیراً اخباری مبنی بر فرار یکی از متهمین پرونده رسول دانیال زاده انتشار یافته و گفته می شود یکی از نزدیکان مسئولان دولتی به این فرد در فرار متهم کمک کرده هست. آیا این خبر صحت دارد؟ و اینکه شرح فرار چه بوده است گفت: بله متاسفانه یکی از متهمین مهم این پرونده به خارج از کشور رفته و علیرغم پیغام هایی که به او داده شده است به کشور برنگشته است.

وی افزود: دادستانی کارها قضایی را جهت بازگرداندن این فرد انجام داده ولی در مورد بخش دوم که مربوط به شرح فرار این فرد است اطلاعاتی ندارند.

خبرنگار دیگری گفت: اخیراً خانمی که با یکی از سرویس های جاسوسی ارتباط داشته و تحت عنوان رمالی با مسئولان دولتی در ارتباط بوده دستگیر شده است است آیا این خبر صحت دارد که اژه ای گفت: از نوع ارتباطش اطلاعی ندارم و در مورد شرح هم قانون به من اجازه صحبت نمی دهد ولی اصل خبر درست است بله چنین فردی بازداشت شده است و اتهامات امنیتی دارد.

خبرنگار دیگری گفت: در مناظرات ریاست جمهوری یکی از کاندیداها بیان کرد که چون بخشی از اتهامات به قوه قضائیه باز می گردد بهتر است معاون اول قوه قضائیه و معاون اول دولت با هم مناظره داشته باشند آیا شما آمادگی دارید اژه ای گفت ما هر لحظه آماده هستیم آنچه که قانون به ما اجازه داده صحبت در مورد پرونده هایی است که حکمشان قطعی شده است هست. در هر صورت ما دو معاون نیازی به مناظره تلویزیونی نداریم.

خبرنگار دیگری گفت: در مناظره یکی از کاندیداها گفته که بیایید لیست اموالمان را اعلام کنیم آیا این کار قانونی است یا اینکه تظاهر محسوب می شود که اودر پاسخ گفت: اگر کسی بخواهد با میل خودش لیست اموالش را اعلام کند مانعی ندارد ولی قانون الزامی جهت آن نگذاشته است.

اتفاق خاصی در پرونده صندوق ذخیره هنوز نیافتاده است

غلامحسین محسنی اژه ای در یکصد و دوازهمین نشست رسانه ای خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین اوضاع پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: اتفاق خاصی در این خصوص رخ نداده چون این عنوان با پرونده بانک سرمایه مرتبط است باید در یک مسیر دنبال شود ضمن اینکه قول ابربدهکاران بانک سرمایه تا آخر اردیبهشت است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در باره آخرین اوضاع پرونده واگذاری املاک شهرداری تصریح کرد: هنوز این پرونده به دادگاه نرفته و در مرحله دادسرا است و حکمی هم در این خصوص صادر نشده است.

اژه ای درمورد فرار بعضی افراد و متهمین از کشور که بعضی اتهامات درخصوص آنها وجود دارد گفت: یا شکایت درخصوص پرونده ها دیر انجام می شود یا گزارش اعلامی به دستگاه قضا دیرتر می رسد به همین علت بعضی افراد قبل از اینکه دستگاه قضایی دستش به آنها برسد و آنها را ممنوع الخروج کند از نحوه ممنوع الخروجی خود مطلع شده است و از کشور متواری می شوند.

سخنگوی قوه قضاییه در مورد آخرین اوضاع پرونده کرسنت هم گفت: اتفاق خاصی در این خصوص رخ نداده و این پرونده براساس اعلام ماده 477 در حال پیگیری است.

دادستانی کل با کمک وزارت خارجه و دولت پیگیر آخرین اوضاع پرونده فاجعه منا است

غلامحسین محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درخصوص ابلاغ آیین نامه اجرای محل نگهداری محموله کالای قاچاق به وسیله آیت الله آملی لاریجانی و ارتباط آن به پرونده شرکت خانوادگی وزیر آموزش و پرورش گفت: این دو عنوان ربطی به یکدیگر ندارد و این آیین نامه براساس تبصره ماده 24 قانون قاچاق کالا و ارز صادر شده است است و بر همین اساس موضوعی از پیش تعیین شده است بوده که به تصویب مدیر دستگاه قضا رسیده است و البته مربوط به ماه های گذشته است.

وی راجع به آخرین تمهیدات پرونده فاجعه منا افزود: درمورد آخرین اوضاع این پرونده باید از شرکت حج و زیارت، دولت و وزارتخارجه پرسش شود ولی به نظر می رسد که آنها نهایت تلاش خود را کرده و می کنند تا مشکلی جهت حجاج در امسال پیش نیاید.ضمن اینکه قوه قضاییه هم آماده کمک به آنها است.

وی تصریح کرد: فاجعه منا همه ما و مسلمانان دنیا را داغدار کرد آیا که حکام نالایق سعودی ظرف مدیت چندین ساعت تعداد زیادی از انسان های شریف را در حالی که لباس احرام به تن داشتند کشته اند.

اژه ای افزود: دادستانی کل کشور با کمک وزارت خارجه و دولت پیگیر آخرین اوضاع پرونده فاجعه منا است که بر اساس شنیده های من قدم هایی نیز در این خصوص برداشته شده است است.

واژه های کلیدی: آخرین | پرونده | قوه قضاییه | محسنی اژه ای | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs